Náhradní filtr FFP2 pro Nanologix Respira polomasku, černý

Kód: NAN-FFP2-FILTR-B
450 Kč 450 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Náhradní nano-filtr Respira Nano Perfection FFP2 je určený k použití s polomaskou Respira Compact. Je vhodný pro široké využití v řadě odvětví, a jako prevence nákazy respiračním onemocněním i pro běžné nošení v prostorách s vyšší koncentrací osob.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náhradní filtr FFP2 pro Nanologix Respira polomasku, černý

 • pro vyšší stupeň ochrany – záchyt více než 99 % částic
 • bez výdechového ventilu – chrání nositele i jeho okolí 
 • patentovaná konstrukce využívá membránu z českého nanovlákna
 • je určen pro použití v mírně až středně rizikovém prostředí (prostory s vyšší koncentrací osob – obchody, dopravní prostředky apod.)
 • důraz na zachování pocitu pohodlí při nošení – nízký odpor při dýchání, výměnu filtru lze provést jednou rukou bez nutnosti sundání masky z obličeje, polomaska s filtrem je lehká a pohodlná i při dlouhodobém používání
 • spojený nádechový a výdechový otvor šetří životní prostředí i vaši peněženku – využívá jen jeden filtr místo obvyklých dvou

O stupeň lepší ochrana s nano-filtry Nanologix!

Náhradní nano-filtr Respira Nano Perfection P2 je určený k použití s polomaskou Respira Compact. Je vhodný pro široké využití v řadě odvětví, a jako prevence nákazy respiračním onemocněním i pro běžné nošení v prostorách s vyšší koncentrací osob. Použití doporučujeme také všem, kteří potřebují spolehlivější ochranu, než jakou poskytuje běžná rouška: lékařům a pracovníkům v sociálních službách, rizikovým skupinám (senioři, chronicky nemocní) nebo např. alergikům a astmatikům. 

Polomaska v kombinaci s filtrem Nanologix Nano-Perfection splňuje základní bezpečnostní požadavky norem:

 • ČSN EN ISO 9001:2016
 • ČSN EN ISO 14001:2016
 • EN 1827+A1:2009 FM P2 R D
 • EN 143:2000/A1:2006 P2 R
 • označení CE1024

Životnost filtrů Nanologix Respira Nano Perfection FFP2

Výhodou filtrů řady Nanologix Respira je spojený nádechový a výdechový otvor, který umožňuje průběžnou regeneraci filtračního média a tím životnost filtru významně prodlužuje. Filtry Nanologix fungují na principu mechanického záchytu částic, je proto nutné je vyměnit v momentě, kdy je již plocha filtrační membrány částicemi ucpaná. Tento okamžik uživatel pozná podle nárůstu nádechového odporu (v polomasce se obtížněji dýchá). 

Životnost filtrů se individuálně liší v závislosti na typu a míře kontaminace prostředí, v němž je polomaska používána. V mírně znečištěném prostředí lze při dodržení zásad hygienické manipulace filtr obvykle používat i opakovaně po dobu až 30 dnů. Naopak v rizikovém prostředí (při kontaktu s člověku nebezpečnými nebo infekčními látkami) doporučujeme měnit filtr v rámci prevence alespoň 1× denně. V oblasti těžkého průmyslu je výrobcem deklarovaná životnost filtru 1 pracovní směna, u lékařů a záchranných složek je to 1 pracovní směna, případně do okamžiku kontaminace.

Použití:

Nasaďte polomasku na obličej a přitáhněte pomocí upínacích pásků. Filtr vyjměte z obalu, našroubujte na kruhový závit v přední části polomasky a jemně utáhněte.

Doplňkové parametry

Kategorie: Respirátory
Záruka: 2 roky
Typ produktu: Respirátor
Výrobce: Nanologix
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Napsali o nás