Náhradní filtr FFP2 pro Nanologix Respira polomasku, černý

Kód: NAN-FFP2-FILTR-B
545 Kč 450 Kč bez DPH
Na dotaz

Náhradní nano-filtr Respira Nano Perfection FFP2 je určený k použití s polomaskou Respira Compact. Je vhodný pro široké využití v řadě odvětví, a jako prevence nákazy respiračním onemocněním i pro běžné nošení v prostorách s vyšší koncentrací osob.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náhradní filtr FFP2 pro Nanologix Respira polomasku, černý

 • pro vyšší stupeň ochrany – záchyt více než 99 % částic
 • bez výdechového ventilu – chrání nositele i jeho okolí 
 • patentovaná konstrukce využívá membránu z českého nanovlákna
 • je určen pro použití v mírně až středně rizikovém prostředí (prostory s vyšší koncentrací osob – obchody, dopravní prostředky apod.)
 • důraz na zachování pocitu pohodlí při nošení – nízký odpor při dýchání, výměnu filtru lze provést jednou rukou bez nutnosti sundání masky z obličeje, polomaska s filtrem je lehká a pohodlná i při dlouhodobém používání
 • spojený nádechový a výdechový otvor šetří životní prostředí i vaši peněženku – využívá jen jeden filtr místo obvyklých dvou

O stupeň lepší ochrana s nano-filtry Nanologix!

Náhradní nano-filtr Respira Nano Perfection P2 je určený k použití s polomaskou Respira Compact. Je vhodný pro široké využití v řadě odvětví, a jako prevence nákazy respiračním onemocněním i pro běžné nošení v prostorách s vyšší koncentrací osob. Použití doporučujeme také všem, kteří potřebují spolehlivější ochranu, než jakou poskytuje běžná rouška: lékařům a pracovníkům v sociálních službách, rizikovým skupinám (senioři, chronicky nemocní) nebo např. alergikům a astmatikům. 

Polomaska v kombinaci s filtrem Nanologix Nano-Perfection splňuje základní bezpečnostní požadavky norem:

 • ČSN EN ISO 9001:2016
 • ČSN EN ISO 14001:2016
 • EN 1827+A1:2009 FM P2 R D
 • EN 143:2000/A1:2006 P2 R
 • označení CE1024

Životnost filtrů Nanologix Respira Nano Perfection FFP2

Výhodou filtrů řady Nanologix Respira je spojený nádechový a výdechový otvor, který umožňuje průběžnou regeneraci filtračního média a tím životnost filtru významně prodlužuje. Filtry Nanologix fungují na principu mechanického záchytu částic, je proto nutné je vyměnit v momentě, kdy je již plocha filtrační membrány částicemi ucpaná. Tento okamžik uživatel pozná podle nárůstu nádechového odporu (v polomasce se obtížněji dýchá). 

Životnost filtrů se individuálně liší v závislosti na typu a míře kontaminace prostředí, v němž je polomaska používána. V mírně znečištěném prostředí lze při dodržení zásad hygienické manipulace filtr obvykle používat i opakovaně po dobu až 30 dnů. Naopak v rizikovém prostředí (při kontaktu s člověku nebezpečnými nebo infekčními látkami) doporučujeme měnit filtr v rámci prevence alespoň 1× denně. V oblasti těžkého průmyslu je výrobcem deklarovaná životnost filtru 1 pracovní směna, u lékařů a záchranných složek je to 1 pracovní směna, případně do okamžiku kontaminace.

Použití:

Nasaďte polomasku na obličej a přitáhněte pomocí upínacích pásků. Filtr vyjměte z obalu, našroubujte na kruhový závit v přední části polomasky a jemně utáhněte.

Doplňkové parametry

Kategorie: Respirátory
Záruka: 2 roky
Typ produktu: Respirátor
Výrobce: Nanologix

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Napsali o nás

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení